Zdrowie i Medycyna

Portal o ciekawostkach medycznych

Borelioza

Decydując się na się dzisiaj do lasu uważać nie na wilki, czy dziki, niemniej jednak głównie na kleszcze. Te niezbyt duże pajęczaki mogą przenosić bowiem w rzeczywistości groźne dla nas choroby. Jedną z nich jest borelioza, która w Polsce zarażonych jest multum osób. Pomimo, że choroba ta kojarzy się nam głównie z kleszczem to warto wiedzieć, że przenosić ja mogą chociażby pchły, czy wszy. O ile zostaliśmy zarażeni boreliozą to przez długi okres możemy o tym nie wiedzieć. Jest to choroba, której objawy bardzo przypominają inne dolegliwości. Wyjątkiem ma możliwość być tutaj rumień. Ten jednak pojawia się wyłącznie u co trzeciego zarażonego. Dlatego też jeżeli już mamy jakieś oznaki boreliozy udać się do lekarza.

O ile choroba ta zostanie u nas stwierdzona to lekarstwem na nią są antybiotyki. Kuracja antybiotykowa częstokroć trwa tutaj do kilku tygodniu. Pomimo, że znacząca większość chorych zostaje wyleczona to są również i ludzie, u których bakterie ją wywołujące nie giną całkowicie. Jeśli zaatakowała nas bolerioza to warto jest oprócz antybiotyków wspierać swój organizm poprzez suplementy zawierające szczególnie magnez, cynk, jod, , a ponadto multiwitaminy.

Leczenie boleriozy powinno odbywać się pod okiem specjalisyty. Ważne jest w czasie leczenia sprawdzanie obecności toksyn w organizmie.

Dodaj komentarz