Zdrowie i Medycyna

Portal o ciekawostkach medycznych

Erekcja a zdrowie

Czynniki, które mogą zmniejszyć erekcję

Depresja
Mózg jest często pomijaną strefą erogenną, a tak naprawdę podniecenie seksualne zaczyna się w twojej głowie. Depresja może tłumić pragnienie seksualne i może prowadzić do zaburzeń wzwodu. Jak na ironię, wiele z leków stosowanych w leczeniu depresji może również tłumić popęd płciowy i wtedy  jest znacznie trudniej o uzyskanie erekcji.
Alkohol
Uwaga! Nadużywanie alkoholu może kolidować z erekcją, choć efekty zwykle są przemijające. Dobrą wiadomością jest to, że umiarkowane spożywanie alkoholu – jeden lub dwa drinki tygodniowo (przede wszystkim czerwone wino) – może mieć korzystny wpływ na zdrowie, a w głównej mierze przyczynić się do zmniejszenie ryzyka chorób serca. I te zagrożenia są podobne do ryzyka dysfunkcji erekcji. Możesz sobie również pomóc zastępując kieliszek wina produktem Resveratrol Plus firmy CaliVita.  Jest to wyciąg z wina –  unikalny antyoksydant, źródło skoncentrowanej siły polifenoli, wpływający bardzo korzystnie na układ krążenia. Preparat ten jest dodatkowo wzmocnionych ekstraktem z nasion winogron oraz koenzymem Q10.
Leki
Zawartość Twojej apteczki może mieć wpływ na wyniki w sypialni. Długa lista popularnych leków, może powodować zaburzenia erekcji, w tym niektórych leków na ciśnienie krwi, leki przeciwbólowe i leki przeciwdepresyjne. Narkotyki takie jak amfetamina, kokaina i marihuana może powodować problemy seksualne u mężczyzn również.
Stres
Nie jest łatwo mieć dobry nastrój, kiedy jesteś przytłoczony obowiązkami w pracy i w domu. Spełnianie wygórowanych oczekiwań w pracy i w domu, konflikty, choroby, zanieczyszczenie środowiska to źródło wielu codziennych stresów. Stres może odcisnąć swoje piętno na wielu różnych częściach ciała, w tym penisie. Radzenie sobie ze stresem poprzez zmianę stylu życia, które promuje dobre samopoczucie i relaks, regularne ćwiczenia, wystarczającą ilości snu, może przynieść pozytywne efekty w szybkim czasie.
Złość
Złość może spowodować przypływ krwi do twarzy, ale nie do miejsca, do którego powinno, jeśli chcesz uprawiać seks. To nie jest łatwe by stać się romantycznym kiedy jesteś wściekły. Tłumiony lub nieprawidłowo uwolniony gniew może przyczynić się do problemów z wydajnością w sypialni.
Lęk
Obawy, że nie będziesz mógł stanąć na wysokości zadania może utrudnić Ci kontakty seksualne. Niepokój związany z innymi sferami twojego życia może również przenieść się do sypialni. Wszystko to może sprawić, że będziesz się bać i unikać intymności, a to powoduje błędne koło i stawia duże obciążenie na Twoim życiu seksualnym – i relacji z partnerem.

Kiedy pojawia się stres, depresja i lęk zastosuj preparat Rhodiolin firmy Calivita. Zawarty preparacie „korzeń arktyczny” poprawia reakcję na stres, ułatwiając szybki powrót do normy po ustąpieniu czynników stresujących, zapobiega zmęczeniu, wzmacnia nasz układ odpornościowy, koncentracje, a przede wszystkim jest pomocna w profilaktyce zaburzeń seksualnych – pobudza witalność seksualną.
Nabyte kilogramy 
Dodatkowe centymetry w obwodzie mogą odbić się na sprawności seksualnej, a co gorsza obniżyć poczucie własnej wartości. Otyli ludzie wytwarzają mniej męskiego hormonu -testosteronu, co jest istotne dla produkcji plemników i pożądania, erekcji. Nadwaga wiąże się także z wysokim ciśnieniem krwi i stwardnieniem tętnic, które w efekcie mogą zmniejszyć przepływ krwi do penisa.

Jeśli chcesz zgubić zbędne kilogramy, produkt CaliVita – XShape oferuje Tobie niezbędną pomoc aby uzyskać bardziej smukłe i jędrne ciało.  XShape to nowoczesna formuła w grupie preparatów wspomagających odchudzanie, dodatkowo oczyszczając organizm i pozostawiając go w dobrej kondycji fizycznej.

Własny wizerunek
Jeśli nie podoba Ci się to, co widzisz w lustrze, to łatwo założyć, że twój partner czuje to samo. Negatywny postrzeganie samego siebie może być przyczyną wielu zmartwień nie tylko pod kątem jak wyglądasz, ale również, jak będziesz się sprawdzać w łóżku.
Niskie libido
Niskie libido to nie to samo co zaburzenia erekcji, ale wiele tych samych czynników, odpowiada za brak erekcji i spadek zainteresowania seksem. Niska samoocena, stres, lęk, i niektóre leki mogą zmniejszyć popęd płciowy. Gdy wszystkie te obawy związane są z uprawianiem miłości, zainteresowanie seksem może spaść gwałtownie.

Niskie libido nie musi być już problemem. Spróbuj suplement diety firmy CaliVita Vital Man. Zawarty w preparacie liść Damiana – wzmaga aktywność seksualną, korzeń Suma – dodaje energii i zwiększa pożądanie, Jagoda Jałowca brazylijskiego – działa jak afrodyzjak, zwiększa libido, a Korzeń Muira Puama zwiększa seksualne pożądanie i potencje.
Twoje zdrowie
Wiele różnych warunków zdrowotnych może mieć wpływ m.in. na nerwy, napięcie mięśni i przepływ krwi, które są niezbędne, aby mieć erekcję. Cukrzyca, wysokie ciśnienie krwi, stwardnienie tętnic, urazy rdzenia kręgowego, stwardnienie rozsiane w dużym stopniu może przyczynić się do zaburzeń erekcji. Wpływ na erekcję mają również problemy z pęcherzem, prostatą, problemy ułudą krążenia.
Jak rozwiązać problemy z erekcją
To może być kłopotliwe, ale najlepiej porozmawiać z lekarzem na temat swojego życia seksualnego. Jest to najlepszy sposób na uzyskanie  odpowiedniego leczenia i powrót do bycia w bliskości z partnerem. Twój lekarz może zidentyfikować źródło problemu i może zalecić  zgodna z dolegliwościami zmianę stylu życia. Innym sposobem jest zastosować odpowiednie suplementy diety.

Dodaj komentarz